2013

 

10.4.- AMORE CAMILLA ALTAIR se oficiálně stal ČESKÝM ŠAMPIONEM 

31.3.- MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ České Budějovice- Tato výstava pro nás byla důležitá, protože Amorovi chybělo k získání titulu český šampion už jen jeden CAC. Ve třídě otevřené, psi do 2,5 kg, kde jsem Amora vystavovala se sešli dohromady čtyři papillonci. Z takové konkurence jsem měla docela obavy. Amor se v kruhu nevystavoval tak, jak bych si přála, asi byl unavený z celého toho dlouhého čekání, ale evidentně se panu rozhodčímu líbil, získal krásný posudek ("dobře stavěný pes správné výšky, výborná hlava, pevný hřbet, silná bedra, výborný postoj, správné úhlení, vyytrvalý krok") a nakonec i známku V1, CAC. Vůbec jsem tomu nemohla uvěřit, že jsem konečně "porazili" takovou konkurenci a ještě jsme se dopracovali až k titulu ČESKÝ ŠAMPION :-) 

2.3.První výstava, na kterou jsem Amora letos přihlásila, se konala opět u nás v Českých Budějovicích. Byla to oblastní výstava, na které se sešlo přes 400 psů, z toho 4 papilloni. Amor opět ve třídě otevřené, získal výborný posudek od rozhodčí Jaroslavy Ovesné a ocenění VÝBORNÝ 1, Vítěz třídy. Tím pádem se mohl ještě soutěžit o Oblastního vítěze. V kruhu šel ještě s jendím moc hezkým pejskem a nakonec Amorek toto ocenení získal :) Odpoledne jsme se tedy ještě zúčastnily závěrečných soutěží, kde jsme soutěžili o vítěze IX. skupiny FCI. Do kruhu šli všichni psi této skupiny, kteří na výstavě vyhráli Oblastního vítěze, tedy i Amorek :) Šel krásně, nadšeně a měla jsem z něho opravdu radost. Do užšího výběru bohužel nepostoupil, ale to nevadí, protože už tím, jak se snažil, pro mě vyhrál :)

Velice mě potěšilo, když jsme se na výstavě setkali s paní Hanou Drahuskou z ch.s. Brilliant Bohemia a Amorkovo dcerou Zairou :) Zaira byla na své první výstavě a ve třídě štěňat získala krásný pohár za Vítěze třídy štěňat :) Zaira je jako by Amorkovi z oka vypadla :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Amore Camilla Altair, 6 let  

Zaira Brilliant Bohemia, 5 měsíců