rok 2007

30.11.2007- Ten čas ale letí...Amorkovi už je 10 měsíců

25.11.2007- sníh!!!- Dnes se Amorek na zahradě pořádné vyřádil. Všude kolem tolik sněhu..to ještě neviděl:) Asi se mu zima líbí, miluje vodu a sníh nebo led pořád kouše a olizuje. Prostě typický vodnář..ten se pozná:)

18.11.2007- XIV. MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ PRAHA- Po měsíci jsme se opět vydali na výstavu psů. Tentokrát do Prahy. Cesta byla dlouhá a náročná jak pro nás tak i pro Amorka. Na výstavu jsme přijeli přesně na čas. V hale už se to hemžilo plno lidmi a hlavně psy. Nestihli jsme se ani pořádně rozkoukat a už nás volaly do kruhu. Amorek ,ještě celý rozespalý, se očuchal s ostaními psy a už se mohlo jít v kruhu. Amíček se zde utkal celkem s pěti psy, mezi kterými byl i jeho brácha Amádeus. Amorkovi se v kruhu moc nechtělo jít, pořád se otáčel za ostaními.  Bylo to nejspíš nezvykem. Na předchozích výstavách byl v kruhu vždy sám a teď kolem něj bylo tolik psů. Na stole se mu taky moc stát nechtělo, ale alespoň pěkně ukázal zoubky a pak hezky stál na zemi. Nakonec získal potěšující posudek a ocenění VÝBORNÝ 4. , poprvé ve třídě mladých. Na Amorka jsme moc pyšní.  Teď si dáme s vystavováním chvíli pauzu a zase někdy v roce 2008. Třeba zase v Praze.

Opět jsme se také potkali s Kamilou a jejími papillony Goldynkou a Andreaskem, kteří na výstavě také nezklamali.

30.10.2007- AMOREK JE DNES ZASE O MĚSÍC STARŠÍ. UŽ MU JE KRÁSNÝCH 9. MĚSÍCŮ. :-)

7.10.2007- MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ ČESKÉ BUDĚJOVICE- Dnes se Amorek zúčastnil své druhé výstavy. Tentokrát  v Českých Budějovicích, ve kterých bydlí. Na výstavě jsme se také setkali s Kamilou Adamiecovou z chovatelské stanice CAMILLA  ALTAIR  a jejími krásnými pejsky, Kačenkou (Amorkovou maminkou), Andreasem, Goldynkou, která získala ocenění Výborná1 CAJC ve třídě mladých, s Imaginem a čivavou Lucinkou. Bylo to moc příjemné setkání. Pak už ale přišla Amorkova chvíle, kdy šel do výstavního kruhu. Tam se krásně předvedl a od paní rozhodčí Aleny Košťálové dostal moc pěkný posudek, VELMI NADĚJNÝ 1 ve třídě dorostu.  Na Amíčka jsme moc  hrdí a těšíme se na další výstavu do Prahy, kde se navíc setkáme s Amádeem, Amorkovým bráškou, se kterým se také utká ve výstavním kruhu.

4.10.2007-  MEZINÁRODNÍ DEN ZVÍŘAT  

30.9.2007- DNES AMOREK OSLAVIL 8. MĚSÍC SVÉHO ŽIVOTA. AMÍČEK NÁM ROSTE DO KRÁSY.

19.8.2007- Výlet na Kleť- Dnes jsme se s Amorkem, mojí kamarádkou a jejími rodiči a sestrou vypravili na výlet. Nejdřív jsme dojeli vlakem do Plešovic, potom jsme pokračovali dál výšlapem na vrchol Kleti vysoký 1084 m.n.m. Celá cesta vedla lesem do kopce, který samozřejmě Amorek bez problémů vyšlápl :). Nahoře jsme si odpočinuli, nasytili se a pak jsme zase šli zpátky na vlak. Šli jsme naopak dolů z kopce, nad hlavami nám sjíždela lanovka a  Amorek byl šťastný, že je na takovém výletě. Když jsme se konečně dostali po hodině a půl na  vlakové nádraží do Holubova, chvíli jsme odpočívali a Amorek vysílením hned na místě usnul. A nebylo divu, taky jsme ušli asi 15 km... Doma spal asi hodinu a pak zase řádil až do večera.

4.8.2007- Klubová a speciální výstava psů KLADNO (EXOTIC KLUB) - V sobotu 4.8. jsme s Amorkem navštívili město Kladno, ve kterém se konala Krajská a speciální výstava psů. Z Českých Budějovic jsme museli vyjet už v pátek, protože z důvodu výluky jezdí vlaky špatně. V Kladně jsme přespali a v sobotu ráno jsme šli na výstavu. Byla to Amorkova první výstava, tak to bylo na něm znát. Ostatní psi, hlavně papilloní feny, ho nejvíc lákaly a s každým by si hned hrál. Pak ale přišla jeho chvíle, kdy se měl vystavovat. Nebyl na to zvyklý a tak v kruhu nejdřív šel u nohy, pak zase čmuchal nebo táhnul ,a když měl paní rozhodčí ukázat zoubky, bál se. Ale protože byl ve třídě dorostu jediný, dostal medaili a diplom, líbil se a tak dostal i hezký posudek a ocenění VELMI NADĚJNÝ 1. Myslím, že když budeme pilně cvičit, v říjnu na Mezinárodní výstavě v Českých Budějovicích se Amorek pěkně předvede.  

Na výstavě jsme se také nečekaně setkali s paní Marcelou Blahutovou z chovatelské stanice Porubský květ. Nejmilejší zážitek nejenom pro nás, ale i pro Amorka, bylo setkání s jeho babičkou Elzou Nova Ezo a také s tetou Eset Porubský květ a Delilah Porubský květ. Z výstavy máme pěkné zážitky a těšíme se na další.

30.6.2007- Dnes Amorek oslavil 6.měsíc života a tím vstupuje i do "puberty". :-)Tak doufám, že toto období nějak přežijem.

1.7.2007- Amorek se už skoro přezubil. Jenom ty nejšpičatější zoubky mu ještě nevypadaly, ale roustou mu nové. Do naší sbírky nám přibyl další zub, který jsme našli na posteli:-)

28.6.2007- Amorkovi dnes vypadl asi už třetí zoubek. Vepředu nahoře.

3.6.2007 - "Dej pacičku"- Amorek se dnes naučil další nový povel "DEJ PACIČKU". Zkoušeli jsme to už i pár dní před tím. A dneska, když jsem přišla domů, párkrát jsem mu řekla dej pacičku a on mi jí dal. Je moc učenlivý. Jako odměnu dostal piškůtek. :-)

1.5.2007- Amorek poprvé na cvičáku- Dnes byl Amorek poprvé na cvičáku. Běhal agility, zatím jen tunel, kladinu a áčko. Moc mu to šlo a vypadalo to, že ho to i baví. Příští týden půjdeme znovu a to už bude Amorek přeborník v agilitách. :)) 

16.5. 2007 -Povel "lehni"- Povel lehni dělal Amorkovi zezačátku problémy, ale ty jsme za malou chvíly překonaly. Teď si lehne v pohodě. Už tedy umí tři povely:) 

12.-15.4. 2007- Povel "sedni"- Mezi další Amorkovy povely patří už i "SEDNI". Poprvé si sedl, jen když jsem měla v ruce odměnu, ale postupem času se to lepšilo a nakonec si sedne pouze na povel. Je to šikula:)

 3.4. 2007- První povel- Amorek je u nás sice teprve 2.den, ale zato se už naučil první povel, a to "POPROS". Je při tom hrozně roztomilý. Stoupne si na zadní a natahuje na mě pacičky. Někdy se i točí dokolečka nebo poskakuje:).

1.4. 2007- Jeli jsme si pro Amíčka do Prahy a konečně jsme si ho přivezli domů:))) takový malinký štěňátko:*)

30.1.2007- Narodil se Amorek!!!!!:-)