rok 2008

27.12.- Klubové vánoční závody, pořádané našim cvičákem ALEA- Už dlouho jsem se na tento den těšila, protože Amorka čekaly jeho první neoficiální závody. Každoročně je pořádá náš cvičák. Už před desátou hodinou ráno jsme měli všichni závodící sraz na cvičáku. Nejdříve jsme se měli rozdělit do dvou skupin, ve kterých byli jak štěňata, tak velcí, malí i střední psi. Běžel se normální agility parkur, ale trochu ztížený. Normálně se pes na překážku navádí po hlase i ukazováním rukou, ale teď si každý měl rozhodnout, jestli bude mluvit nebo ukazovat:) Já jsem šla s Amorkem raději bez mluvení, protože na parkuru byl i slalom a ten mu prostě musim ukazovat rukou:)) celý tento závod se běžel na čas jako štafeta s míčkem....Další disciplína byla poslušnost a různé soutěže a pak se ještě běžel velice podivný parkur:). Na cvičáku jsme strávili asi 5 hodin a mrzlo až praštilo...ale psům to asi nevadilo:)) Potom se už předávaly ceny. Vše bylo rozděleno do kategorií small, medium a large a ještě do štěňat těchto velikostí. My s Amorkem jsme se umístili na krásném 2.místě v kategorii SMALL, z celkového počtu 5 malých psů.:) Domů jsme ocházeli sice zmrzlí, ale zato s výbornými zážitky a s plno cenami:)) Amorek si vedl opravdu dobře a cenu si právem zasloužil:))

Fotky tady

 

24.12.- VÁNOCE!!!- Konečně tu jsou zase Vánoce!! Pro Amorka již druhé a myslím, že si je užil víc než loni. Už když jsem pod stromek dávala dárky, poznal, které jsou pro něj a pořád k nim čmuchal:)..Před dárky je ale nejdřív štědrovečerní večeře, takžy si Amor ještě chvíli musel počkat. Ale v kuchyni na něj také čekalo malé pohoštění v podobě drůbežího masíčka s mrkví od pedigree:)ryby totiž nejí......A pak přišla ta dlouhoočekávaná chvíle!! DÁRKY. Amor byl ze všeho chvíli vykulený ale pak už to přešlo. Dala jsem mu první dárek. Byla to veliká kousací kost, do které se ihned pustil. Za chvíli jsem na něj volala, že má další dárek, pískací slepici, ale jenom přišel, očuchal jí a ihned se vrátil ke své milované kostičce:)...se slepicí si hrál potom, když ho omrzela kost:)) Pak ještě dostal nějaké dobroty a vodítko:) tak ho hned zítra vyzkoušíme.To je z letošních Vánoc asi vše, ale Amorek se může na dárky těšit zase za měsíc, jelikož bude mít 2.narozeniny Na fotky z Vánoc se můžete podívat tady:))

14.12.- Už dlouho jsem Amora nevážila tak jsem to dnes musela napravit. A nějak nám vyrostl a zesílil:)))

           váha: 3kg

           výška: 27cm

25.9.- Vyšetření luxace čéšky (LP)- výsledek 0/0, negativní!!!!

11.9.- Dnes jsme byli s Amorkem na vyšetření očí (PRA). Výsledek - negativní.:-)) Za to jsme moc rádi.


OD 17.7.2008 JE UŽ AMOREK KONEČNĚ OFICIÁLNĚ CHOVNÝ:)))

Tímto Vám mohu nabídnout Amorka ke krytí vašich feneček. Na výstavách sice žádné tituly nezískal, ale myslím, že to nedokazuje všechno a záleží na tom, jaký je pes ve skutečnosti.  Případní zájemci mohou napsat do návštěvní knihy. :))

Také bych chtěla zmínit, že jsem už před měsícem posílala Amorkovu fotku a přihlášku do KCHMPP a dosud jsem neobdržela jedinou odpověď z jejich strany a fotka na stránkách klubu ještě není. Proto bych se chtěla zeptat, jestli s tímto někdo nemáte zkušenosti. (myslím, že měsíc už je docela dlouhá doba na to, aby na stránky klubu Amorovu fotku vložili.)

 

                          

                      (Amore Camilla Altair, 18 měsíců)                                                                          (Amore C.A., 20měsíců)

 

  21.6.- Kl.výstava Mladá Boleslav- Sobotní první letní den pro nás začal krásně. Už od rána svítilo sluníčko, pak jsme se setkali s Amorkovou sestrou Biancou a jejími paníčky Luckou a Markem:) Na výstavu jsme dorazili s velkým předstihem, takže jsme měli více než hodinu na procvičení chůze v kruhu a postoj na stole. Amorkovi se moc dařilo, krásně si vykračoval a kupodivu si vůbec nevšímal kolemjsoucích psů. Prostě supr Ale pak bylo všemu jinak. Do kruhu jsme šli jako první. Jen co jsme tam přišli a Amorek spatřil rozhodčího, stáhl ocas a chtlěl utéct. Rozhodčí Karel Hořák se Amorkovi prostě nelíbil a nebyl jediný. Úplně se ho bál, nechtěl na sebe sáhnout a jak řekl rozhodčí, pokousal ho. Z kruhu jsme odcházeli se známkou VELMI DOBRÝ 1 a s posudkem ke kterému se ani nechci vyjadřovat. Výstava to ale byla pěkná, nikde žádný shon, klidné prostředí a pokec s přáteli:))domů jsme odjížděli kolem půl jedné.

30.5.- Amínek je dnes zase o měsíc starší.....už je mu 16 měsíců:)

30.4.- Amorkovi už je 15 měsíců. Už je to dospělý pes:))

                              

19.-20.4.- MVP České Budějovice- Další výstava, pro Amorka už 5. v pořadí, nás čelala opět v našem městě, v Českých Budějovicích. Naštěstí to nemáme na výstaviště moc daleko, a tak jsme tam stihli přijet včas. S Amorkem jsem si mohla projít kruh a vyzkoušet postoj na výstavním stole. To mu moc šlo:))...Také jsme se sešli s Amorkovo sestřičkou Bianečkou a její paničkou Luckou. Bylo to moc milé setkání jak pro mě tak rpo Amorka. Do kruhu jsme šli asi po dvou hodinách čekání...papillonky posuzovala paní rozdodčí Alena Košťálová. Amorek šel do kruhu se dvěma psy, ve třídě mladých, ve váhové kategorii pod 2,5kg...Dostali sme pěkný posudek a nakonec ocenění výborný 3. Není to sice první místo, ale věřím že to na něj dotáhneme, Amorek si musí ještě zvykat na cizí psy a pachy:))) Ale paní rozhodčí se Amorek moc líbil..a to nás těší

        

       Amorek dělá postoj:))                V kruhu                      Bianečka zkouší chodit v kruhu         Amík na stole:)

5.4.2008- BONITACE- Amorek je CHOVNÝ (od 30.4.)..teď už nám zbývá jenom klubová výstava a vše bude spněno:)))). Amorek získal výborný bonitační kód: 0000200000010000

23.3.2008- MVP PRAHA- Letňany- Po delší odmlce jsme opět vyjeli na výstavu. Výstava se konala v letňanském areálu v Praze. Jeli jsme vlakem a na výstaviště jsme dorazili docela včas. A to se vyplatilo, protože jsme si mohli s Amorkem pěkně projít kruh a vyzkoušet postoj na stole..potom už to přišlo.....šli jsme do kruhu, kde už na nás čekal rozhodčí pan Josef Němec. Amorek se moc krásně předvedl a získal moc krásný posudek: 13 měsíční pes, velmi dobré stavby těla, velmi dobrá hlava, nůžkový skus, tmavé oko, dobře nasazené a nesené ucho, kvalitní srst, výborný pohyb. Nakonec skončil se známkou Výborný 2, ve váhové kategorii pod 2,5 kg.  Z jeho výsledku jsme moc nadšeni a těšíme se na výstavu v Budějovicích..:))) 

                                         < výstavní postoj              < Amorek v kruhu

30.1.2008- DNES BYL AMORKŮV VELKÝ DEN. OSLAVIL TOTIŽ SVÉ PRVNÍ NAROZENINY.:)) DOSTAL NOVÉHO PLYŠOVÉHO KAMARÁDA PEJSKA A KRABICI DOBROT...MĚL ZE VŠEHO VELIKOU RADOST.  

aktuální váha: 2,7 kg  , výška: 26cm (v kohoutku)          

            

26.1.2008-  Dnes má Amorek svátek.:)) Za pár dní už bude na světě přesně jeden rok!!

1.1.2008- NOVÝ ROK