rok 2009

 26.-27.12. Vánoční závody na cvičáku

sobota- agility- 3.místo/7

neděle- flyball- 7.místo/ 10

 

25.10.- MVP České budějovice

Amore Camilla Altair- tř. otevřená 1,5-2,5 kg- výborný 1, CAC

.....zbytek dopíšu příště, neni moc času:)) ....

 

 19.9.- Puňťa cup 09- Plzeň Křimice

     Po týdnu tu byla opět sobota a s ní i další akce, na kterou jsme se přihlásili. Jeli jsme už v šest ráno a v Pzni jsme byli něco málo před devátou. Výstava začínala až v deset, takže jsme měli dost času se rozkoukat.  Amorek měl dobrou náladu, byl čilý a reagoval na všechny povely:)) Taky jsme si mohli zkusit agility a Amorek běhal moc dobře, dokonce proběhl i slalom běz chyby. Pak už se chodilo v kruhu. Amor byl v kategorii malá plemena (čistokrevní psi a psi s PP). V prvním kole jsme se měli představit a ukázat co pejsek umí. Ukázali jsme mrtvého psa, sudy a z jaké ruky chceš a tím jsme si získali celou porotu a obdrželi plný počet bodů, což bylo 45:). Měli jsme z toho velkou radost a potěšilo mě, ža Amorek už si zvyká na cizí prostřědí, pěkně chodí v kruhu a předvádí se i před ostatními:)) Pak jsme se mohli podívat na ukázky policejního výcviku, agilit a flyballu. Potom přišly na řadu soutěže pejsek parádník a šikula. Amor byl přihlášen do Šikuly. Ukazovali jsme náš nový kousek kutálení míče. To se Amorkovi moc povedlo a všichni mu tleskali. Dokonce to chtěli vidět ještě jednou:)). Dále jsme ukázali osmičku, sudy, chůzi po zadních a z jaké ruky chceš:)) Dohromady jsme od poroty získali 24 bodů, ale na vítězství to bohužel nestačilo, ale uteklo nám o fous. První místo mělo totiž 27 bodů. :)) Pejska parádníka jsme se nezúčastnili, protože jsem Amorovi nepřipravila žádný kostým:)). Pak už se mělo jít zase vystavovat a šlo se druhé kolo Puňťa cupu. Tam se posuzovala hlavně chůze u nohy a přátelskost pejska. To jsme získali 38 bodů. Asi v jednu hodinu se vyhlašovaly výsledky všech kategorií- voříšci, malá a velká plemena. My jsme se s 83 body umístili na krásném 2. místě, asi z 23 psů i fen v kruhu. Vyhráli jsme krásný veliký pohár, medaili, diplom, dva pytle granulí, míč a dvě vstupenky do zoo v Plzni. Z výhry, hlavně z poháru jsme měli obrovskou radost a na Amorka jsem moc pyšná:)) Pak za námi ještě přišel pán s tím, že fotí do novim Sedmička, jestli by si Amorka mohl vyfotit:) Takže jestli nějakou fotku vyberou, možná bude Amor v Sedmičce:)) Příští rok na Puňťa cup zase:))   Fotky

         Amor, 2.místo v kategorii malá plemena        

 

12.9.- Den papillona 2009

Další sobotu jsme se vyparavili opět do Prahy. S Amorkem jsme jeli do Tábora, kde jsme se sešli s Luckou od Bianci a její rodinou a dál do Prahy jeli s nimi autem. Za to jim moc děkuji:)

Na dni papillonůl jsme viděli plno papillonů, v takovém množství poprvé:) pejsi se proběhli a seznamovali. Jenom náš milovník Amorek se chtěl kamarádit jenom s jokřírkou Aničkou a tam měl o zábavu postaráno a papillonů si ani nevšímal:)) Pak se konaly i soutěže- Top motýlek pes, fena, štěně a phalené. S Amorkem jsme to zkusili, ale neumístili jsme se, zato Bianečka v kategorii feny vyhrála třetí místo a krásný pohár:) Pak ještě bylo pár doutěží a jeli jsme domů. Byl to pěkný den a někdy bych to zopakovala.

 

5.-6.9.- agility závody Hrrr na ně!- Tábor, ranč Větrovy

Hned za ttýden od závodů v Praze jsme se vypravili do Tábora. Jako  první se běžela hra, ve které jsme se diskli. pak se běžely zkoušky SA a open- opět DIS. Jumping jsme zaběhli dobře a Amor se umístil na 9. místě z 25 závodníků, takže jsem byla moc ráda, že se takhle zlepšil od závodů v Praze. Nečmuchal a běhal s radostí:) V neděli jsme zaběhli zkoušku na výborně a byli jsme na 9.. Ostatní běhy opět DIS. Myslím, že tentokrát jsme si vedli docela dobře, o hodně lépe než v Praze. Závody nám také speštřila podívaná na rodeo, které se odehrávalo na ranči ve Větrovech. Takže když jsme doběhli parkur, šli jsme se dívat na rodeo:))

Fotky tady

 

28.-30.8.- Agility víkend Noční hrátky

V pátek ráno jsme vyjeli směr Praha- Komořany. Po příjezdu jsme postavily stany a trochu se aklimatizovaly. Pak už se postavily parkury a mohlo se závodit. Byly to Amorovy druhé závody, první jinde než v našem městě, pořádané našim cvičákem. Bouhžel jsme se v každém běhu diskli, protože Amorek nechtěl moc běhat a asi nebyl ve své kůži a nedával do toho to co na cvičáku.  Hlavním prblébem bylo jeho čmuchání:)) takže pročmuchal celé dva dny závodů. V neděli už si asi trochu zvyknul a docela i běže, nedělal tolik chyb a docela omezil i čmuchání:) ale zase jsme se diskli za čas. Závody byly ale povedéné a už jsme přihlášeni na další příští rok. Každý soutěžící dostal tašku od pedigree.

 

25.-26.4.- Agility závody "O Budějovickou tlapku"

Tento dubnový víkend jsme se s Amorem zúčastnili našich prvních oficiálních závodů agilit.

V sobotu byl Amorek přihlášen zatím jenom do kategorie začátečníci, aby jsme si zkusili, jak nám to půjde. Bylo horko, ale Amore běhal krásně, akorát poslední překážku nepřeskočil, takže bylo odmítnutí, ale jinak bez chyby. Aspoň jsme se nediskli:-) Nakonec se Amor umístil na pěkném 3.místě z deseti malých psů.

Druhý den v neděli už jsme běželi naostro. Ještě jsme běželi začátečníky na rozběh, tam se umístil na 2.místě, tentokrát čistý běh. Potom už se ale běhaly normální agi závody. V běhu OPEN se umístil na 13.místě/24 psů, s jednou chybou a odmítnutím ve slalomu. Potom agility zkoušky SA1, tam se umístil na 6.místě/13, také s jednou chybou a odmítnutím. Jako poslední se běžel JUMPING. Bylo to už dost pozdě, všichni byli unavení a ještě bylo hrozné vedro. Plno psů před náma se disklo, tak jsem se toho taky obávala. Ale Amorek mě mile překvapil. Běžel sice pomalu, ale zaběhl čistý běh a nakonec se umístil na 22.místě/29. Takže poslední nebyl:-D

Myslím, že závody se vydařily a Amorek byl moc šikovný. Nebyli jsme sice první, s čímž jsem ani nepočítala:D..ale ani v jednom běhu jsme se nediskli:))Domů jsme si odnesli dva diplomy a nějaké drobnosti, ale hlavně další zkušenost v tomto sportu.

pár fotek ZDE

 

15.2- ZIMNÍ PROCHÁZKA STROMOVKOU:))

Dnes sice nebylo zrovna slunné počasí, ale i přesto jsme se vydali se psy na procházku. Šli jsme já a Amor a Kačka s Ginny. Venku jsme byli asi přes dvě hodin, ale myslím, že to psům i nám bohatě stačilo. Vyřádili se ve sněhu, cestou jsem udělala i pár fotek a jedno video a pak jsme se vraceli zase zpátky domů. Teď Amor zase chvíli spal, pak zase přišel..jeho neužene opravdu nic:-))

Myslím, že se dnešní den moc vydařil a těšíme se zase na další:))

 

30.1.-AMOREK OSLAVIL SVÉ 2.NAROZENINY!!! 

Už zase uplynul rok a Amorek má opět narozeniny. Už mu jsou krásné dva roky. Dostal výborný dort, který už napůl snědl, dobrůtky a nový obleček do zimy:-)

 Slíbené fotky naleznete ZDE  

 

26.1.- SVÁTEK MÁ- AMOR!!!!

Dnes měl Amorek svátek. Dostal pár mňaminek na hlodání, protože hned 30.1 má narozeniny, a to si užije pořádně. Čeká na něj dort a dobroty..má se na co těšit. :))

3.1.-"NOVOROČNÍ" VÝSTUP NA KLEŤ

Po dělší době jsme  zase s Amorem vyrazili na pořádnou túru. Tentokrát na Kleť . Amorek tam už jednou byl, když mu bylo asi 7 měsíců. Teď už je straší a vetší a má delší nožičky a tak se mu běželo výborně. Stále letěl před námi a vůbec se nezadýchal. Šli jsme po stezce lesem. Všude bylo plno sněhu a ten Amor miluje. Hrabe a řádí a tak pro něj byla cesta ještě zábavnější. Nahoru jsme stoupali přes hodinu. Na rozhledně jsme pak chvíli poseděli a pojedli, udělali pár fotek a za půl hodiny jsme se zase vydali zpátky. Tentokrát jsme šli rovnou pod lanovkou a pořádně to klouzalalo, i Amorek si párkrát sjel po zadku dolů:)) Sešli jsme to tak za hodinu a pak jsme ještě poseděli v hospodě a občerstvili se. Amor chvíli polehával, ale moc toho nenaspal, protože ho rozptylovaly dvě kočičky, které pobýhaly po místnosti..Potom zase Amor běžel po svých..je to nezmar..Došli jsme na vlak a  jeli zpátky domů. Ve vlaku už na něj padla únava a "usnul". Cestou z vlakového nádraží se už nesl v tašce, doma ještě chvíli řádil a teď spí jak zabitý....
Fotky z výletu najdete
TADY:))

1.1.- NOVÝ ROK 2009

Všem přejeme do roku 2009 jen to nejlepší. Hodně štěstí, zdraví a úspěchů přejí Amorek a Magda